První vítězství starších žáků

Kanonýři Josefov vs. BK Vysoká nad Labem 67:101 a 70:63

Nejlepší střelci
1. zápas: Novotný 16 (2 trojky), Zajíček 14, Kalhous 11
2. zápas: Novotný 21 (2 trojky), Haman 17 (1 trojka), Zajíček 14, Markl 11 (1 trojka)

V rámci dalších utkání Nadregionální ligy U15 na naše hřiště přijelo dosud neporažené družstvo Vysoké nad Labem. V našem dresu se však poprvé představil Adam Zajíček, kterému dali volno ligové Pardubice. Vstup do utkání nám však hrubě nevyšel a ve hře nás držel pouze Šimon Kalhous, který dal 11 bodů za prvních 13 minut. Bohužel se při obraném zákroku zranil a do utkání již nezasáhl. Při jeho absenci si následně Vysoká vypracovala ještě do poločasu náskok 20 bodů, s kterým jsme následně nebyli schopni nic udělat a prohráli o více než 30 bodů.

První čtvrtina druhého utkání byla dost podobná prvnímu utkání a výsledek 10:17 po prvních 10 minutách nahrával do karet našemu soupeři. V ten okamžik se však probudili ligový hráči Adam Zajíček a Martin Haman (liga U14) a začali předvádět hru jakou umí a již v poločase náš tým vedl 34:30. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná, ale stále jsme drobným rozdílem vedli. Důležitý okamžik přišel na konci třetí čtvrtiny, když Daniel Novotný trefil trojku s klaksonem a zvýšil tím na 54:49 v náš prospěch. Čtvrtou čtvrtinu a závěr utkání jsme si již zkušeně pohlídali a zvítězili 70:63.

Hodnocení trenéra: Příšerný vstup do dvojutkání od našich nejlepších hráčů nás stál šanci na lepší výsledek. Naštěstí jsme se po 5 čtvrtinách probudili a dokázali druhé utkání dotáhnout do vítězného konce. Pochvalu zaslouží Mates Markl, který v druhém utkání zahrál velmi slušně a Daniel Novotný, který poslední 4 utkání průměruje skoro 20 bodů na zápas.

STARŠÍ ŽÁCI STÁLE ČEKAJÍ NA PRVNÍ VÝHRU

Sokol Nová Paka vs. Kanonýři Josefov 73:68 a 90:57

K dalším zápasům odcestovali naši starší žáci do Nové Paky. Tým od začátku sezóny nebyl kompletní a ani v sobotu tomu nebylo jinak, když stále chyběl Šimon Knol, Matyáš Markl a Adam Zajíček bojoval v dresu ligových Pardubic. Vzpruhou pro nás však byl návrat Martina Hamana, a tak jsme odehráli velmi vyrovnané první utkání, které jsme bohužel ztratili až v samotném závěru. Právě Martin Haman dělal co mohl, aby zvrátil výsledek na naši stranu, když si připsal 19 bodů (1 trojka), zdatně mu sekundoval Daniel Novotný s 16 body (1 trojka).

Do druhého utkání jsme šli oslabeni o Kubu Špačka, který se bohužel zranil a jeho absence bude dlouhodobější. V takto oslabené sestavě jsme nedokázali zastavit rozjetého soupeře povzbuzeného vítězstvím v prvním utkání a prohráli jsme výrazným rozdílem. Bodově se opět nejvíce prosadila dvojice Haman, Novotný, když první jmenovaný vstřelil 12 bodů a Daniel Novotný si díky 3 úspešným trojkám připsal dokonce 21 bodů.

Zhodnocení trenéra: První utkání jsme bojovali a místy předváděli kvalitní basketbal. Samozřejmě je tým poznamenán odchody klíčových hráčů z minulé sezóny (Adam Zajíček a Michal Prouza - BK Pardubice, Jakub Frič - BA Nymburk, Jakub Urbanec - BK Trutnov). Bohužel nás v závěru zradila střelba a soupeř si, tak připsal těsné vítězství. V druhém utkání se projevila naše úzká rotace a neměli jsme proti soupeři šanci.

v oslabené sestavě jsme nestačili na přelouč

Kanonýři Josefov - BK Přelouč 32:91 a 49:79

Do prvních utkání nové sezony nastoupili naši starší žáci pouze v 7 lidech. Navíc od letošní sezony budou opět hrát 2 zápasy po sobě, takže je čekalo 80 minut boje s vlastní únavou. Vstup do prvního utkání se nám hrubě nepodařil a první čtvrtinu jsme prohráli rozdílem 12 bodů. Po zbytek utkání naše ztráta narůstala, až na konečných skoro 60 bodů.

Hráči však v sobě před vstupem do druhého utkání našli poslední zbytky energie a na soupeře vlétli a místy předváděli kvalitní basketbal. Odměnou jim bylo přijatelné poločasové skóre, kdy prohrávali pouze o 9 bodů. Bohužel v takto úzké rotaci hráčů jsme nedokázali toto tempo udržet a i v druhém utkání jsme prohráli.

Hodnocení trenéra: Velmi těžká utkání na začátek sezóny. V posledních 2 dnech před utkáním jsme přišli o 5 hráčů. Klukům nemůžu upřít snahu a nasazení. Ve své další kariéře navíc získají zkušenosti, které jim pomohou lépe se vypořádat s takovýmto fyzickým náporem.