Kanonýři Josefov vs. Tesla Pardubice 41:88 a 45:112

Nejlepší střelci
1. zápas: Piskač 13 bodů (2 trojky), Haman 9 ( 1 trojka), Hrdlička 8
2. zápas: Haman 12 (2 trojky), Hrdlička 10 (1 trojka), Piskač 8

První a na chvíli i poslední domácí zápasy odehráli naši junioři proti týmu Tesla Pardubice. Již před zápasem bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého, soupeř přijel v plné sestavě, a tak nás čekal souboj proti vyšším a fyzicky silnějším hráčům. Do poločasu jsme dokázali udržet rozdíl ve skóre na pouhých 16 bodech. Druhý poločas však od nás byl bez jakéhokoliv pohybu, což v souvislosti s neproměňováním volných střel nemohlo vést k ničemu jinému než navýšení naší ztráty až na 47 bodů.

Druhý zápas byl bohužel od začátku ještě více jednoznačný ve prospěch našeho soupeře. Nedařilo se nám vůbec nic, naopak soupeř se basketbal nadále bavil a vycházeli mu i krásné akce. Konečný výsledek 112:45 je možná až moc krutý, ale rozhodně nám ukázal na čem musíme zapracovat.

Hodnocení trenéra: Velké probuzení pro kluky, kteří si po prvních výhrách mysleli, že mají minimálně na extraligu. Pokud chceme být nadále úspěšní, tak nás čeká mnoho práce. Jako pozitivum bych vyzdvihl bojovnost, která se sice občas projevuje přehnanou frustrací, ale jako trenér jsem rád, že kluci drží při sobě jako tým a podporují se ve všech aspektech hry.

JUNIOŘI SI PŘIPSALI 2 POVINNÉ VÝHRY

Basketbal TJ Svitavy vs. Kanonýři Josefov 60:81 a 58:123

Junioři odjeli ke svým prvním utkáním na palubovku Svitav, kde v prvním utkáním ukázali svou kvalitu, ale i určitou nesehranost a zvitězili proti outsiderovi soutěže o 21 bodů. Hlavními tahouny byli Honza Haman a Michal Hrdlička, kteří si oba připsali 17 bodů.

V druhém utkání jsme využili i naší největší zbraň, kterou je střelba za 3 body (14 úspěšných pokusů) a soupeři jsme nedali šanci. 30 bodů (4 trojky) si v utkání připsal Patrik Piskač, kterému sekundoval Oliver Provost s 23 body (4 trojky).

Zhodnocení trenéra: První zápasy jsou vždy zrádné, protože nikdy nevíte co můžete očekávat, jak od soupeře, tak hlavně od vašeho vlastního týmu. Naštěstí se ukázala naše kvalita a soupeři jsme nedali šanci, kluci však vědí, že proti lepším soupeřům nás budou určité chyby, kterých se dopustili bolet mnohem více.