Muži

VYDŘENÁ VÍTĚZSTVÍ BEZ ROZEHRÁVAČ

Kanonýři Josefov - BK Přelouč 79:59 (23:11 46:32 61:48)

Do prvního domácího zápasu jsme nastupovali ve velmi okleštěné sestavě bez rozehrávačů. Proti nám stal velmi houževnatý mlady soupeř z Přelouče, který vyvíjel neustálý tlak na perimetr, čímž nám dělal velké potíže. Po vlažnějším začátku jsme se adaptovali na soupeřovu nátlakovou hru a srovnali s ním krok. V prvním poločase zářil především Hašek – autor 22 bodů. V druhém poločase se již naplno projevili naše letité herní zkušenosti a rozdíl ve skoré narostl až na úctyhodných 20 bodů.

Top střelci: Hašek (3 trojky) 22, Růžička (2 trojky) 12, Hrubý 11

Kanonýři Josefov - TJ Tesla Pardubice "B" 83:77 (17:25 33:34 50:63 71:71)

V neděli jsme přivítali velmi mladého soupeře - Tesla Pardubice "B". Bohužel se opakoval náš slabší začátek zápasu, kde byla znát značná únava ze sobotního boje, který jsme museli odehrát v 7 hráčích. Soupeř nás ničil rychlými protiútoky a vytvořil si nehezký náskok až 15 bodů. Avšak ve 2. čtvrtině jsme zabrali a stáhli náskok soupeře na jediný bod. Po poločase se ovšem nepodařilo navázat na zlepšený výkon ze 2. periody a v kombinaci s naší nedisciplinovaností jsme po několika technických chybách i vyloučení prohrávali ve 23. minutě zapasu o propastných 20 bodů. Zbraně jsme ale nesložili, trpělivou a houževnatou hrou utkaní dovedli až do prodloužení. V něm soupeř doplatil na vysoký počet vyfaulovaných hráčů, proto se utkaní dohrávalo v počtu 5 na 3, což nemohlo skončit jinak než našim vítězstvím. Velké díky patří Martinu Jechovi, který neváhal ani vteřinu a pomohl doplnit naši oklestěnou sestavu, když se velmi důležitými 8 body podílel na cenném vítezství.

Top střelci: Čeněk 18, Vejražka 16, Růžička (2 trojky) 12, Paulíček 11

bez bodů se nevyhrává

BK Bizoni Náchod - Kanonýři Josefov 40:38 (7:10 24:17 35:26)

Ještě den před zápasem to vypadalo, že budeme hrát bez střídání, ale nakonec se k týmu připojili hráči s tréninkovou absencí. Před úvodním rozskokem se držela minuta ticha za zesnulého trenéra soupeře Jiřího Prokopa. Věděli jsme, že nás bude čekat již tradiční zónová obrana a nad míru tvrdá hra od domácích. První čtvrtina se nám vydařila a dostali se do vedení. Jenže pak přišlo střelecké trápení z volných pozic a vedení jsme do poločasu ztratili. Druhá polovina nebyla bodově produktivní ani od jednoho týmů, proto se zápas dostal do velké bitvy za přítomnosti většího počtu diváků, kteří se bohužel nedokázali často zachovat sportovně. Velkým pozitivem naší hry byla obrana, ve které jsme si dobře vypomáhali a pohlídali si klíčové hráče soupeře. V poslední periodě jsme dokonce Bizony dostali do tlaku a ujali se vedení. Bohužel v samotné koncovce jsme neproměnili důležité trestné hody a připsali si tak první prohru.

Top střelci: Ždárek (trojky) 11, Vejražka 9, Růžička (2 trojky)

Pozápasový komentář od @Michal Krista: "Doufám, že bude zmíněna moje dobrá obrana Davida Sarponga (6 bodů)."

Dodatečně za celý klub gratulujeme Honzovi Jirsákovi.

MUŽI VÍTĚZÍ V ÚVODNÍM ZÁPASE VČL

Sokol Vysoké Mýto - Kanonýři Josefov 71:75 (17:15, 37:42, 48,60)

K prvnímu zápasu nové sezóny ve Východočeské lize zajížděli muži v sestavě o 8 hráčích do Vysokého Mýta. Úvod zápasu jasně patřil domácím, kteří i diky dvěma trojkám vedli 10:0. Na nás byla vidět roční zápasová absence, ale pomalu jsme se dostávali do hry a první čtvrtinu prohráli rozdílem 2 bodů. Do poločasové pauzy se nám dokonce proti mladšímu a běhavějšímu soupeři povedlo získat lehký bodový náskok. V druhé půli jsme i my začali hrát rychle, trefili se z dálky a šli do dvouciferného vedení. To nám bohužel dlouhou nevydrželo, jelikož jsme málo využívali naší výškové převahy a zkušeností. Naštěstí jsme si koncovku zápasu pohlídali a mohli slavit vítězství.

Top střelci: Jirsák 19, Hašek 14 (4 trojky), Krista (2 trojky) a Vejražka 11

Sobotní zápas s Rychnov nad Kněžnou se neodehrál kvůli odhlášení týmu ze soutěže.

Sezóna 2020/21

MUŽI VČL - POVOLIT UTÁHNOUT

BK Přelouč - Kanonýři Josefov 61:66 (10:14, 24:34, 47:53)

V páteční předehrávce nás čekal další zápas na půdě soupeře. V první polovině jsme si díky nízké ofenzivě soupeře dokázali vytvořit desetibodový náskok. Ten se nám ve třetí periodě, díky trojkové palbě, povedlo zvýšit až na více než dvacetibodový. Jenže po prostřídání přišla znovu kupa zbytečných ztrát, domácí se navíc chytli také střelecky a náš náskok skoro vymazali. I proto se na palubovku musela vrátit základní pětice a ve vyrovnané koncovce náš tým podržela.

Nejlepší střelci: Hašek (5 trojek) 21, Žďárek (2 trojky) 10, Krista (2 trojky) 8

POLOVIČNĚ ÚSPĚŠNÝ START SEZÓNY MUŽŮ VE VČL

Sokol Nová Paka - Kanonýři Josefov 69:83 (17:26 35:46 52:69)

Vstup do úvodního zápasu Východočeské ligy mužů se nám povedl dobře. Avšak v obraně nám dělaly problémy nájezdy hráčů z perimetru a útočný doskok soupeře. Naštěstí jsme se mohli opřít o naše podkošové hráče a střelbu zpoza trojkového oblouku. A tak když jsme si téměř po celý zápas drželi dvouciferný bodový náskok, mohli jsme slavit první vítězství v začínající sezóně.

Nejlepší střelci: Krista (5 trojek) 19, Vejražka 14, Čeněk 10

BK Loko Trutnov - Kanonýři Josefov 63:47 (18:9 34:27 51:38)

V nedělním utkání jsme zavítali na půdu Trutnova, kde nás čekal mladý tým i s hráči působící v minulosti za náš klub (Mikula-Jiříček Pe.). Bohužel už od začátku utkání se nám nadmíru nedařila střelba. A střely, které nám v předchozím zápase vycházely, tentokrát do koše nemířily. K tomu se přidal i náš špatný obranný doskok s kupou zbytečných ztrát. A i když jsme se dokázali bodově soupeři přiblížit, přišly na řadu jíž zmíněné ztráty a domácí nám zase odskočili. Ani po vyzkoušení zónové obrany, se zápas nám zvrátit nepodařilo.

Nejlepší střelci: Hašek 12 (3 trojky), Krista 9, Vejražka 8