Muži

MUŽI VČL - POVOLIT UTÁHNOUT

BK Přelouč - Kanonýři Josefov 61:66 (10:14, 24:34, 47:53)

V páteční předehrávce nás čekal další zápas na půdě soupeře. V první polovině jsme si díky nízké ofenzivě soupeře dokázali vytvořit desetibodový náskok. Ten se nám ve třetí periodě, díky trojkové palbě, povedlo zvýšit až na více než dvacetibodový. Jenže po prostřídání přišla znovu kupa zbytečných ztrát, domácí se navíc chytli také střelecky a náš náskok skoro vymazali. I proto se na palubovku musela vrátit základní pětice a ve vyrovnané koncovce náš tým podržela.

Nejlepší střelci: Hašek (5 trojek) 21, Žďárek (2 trojky) 10, Krista (2 trojky) 8


POLOVIČNĚ ÚSPĚŠNÝ START SEZÓNY MUŽŮ VE VČL

Sokol Nová Paka - Kanonýři Josefov 69:83 (17:26 35:46 52:69)

Vstup do úvodního zápasu Východočeské ligy mužů se nám povedl dobře. Avšak v obraně nám dělaly problémy nájezdy hráčů z perimetru a útočný doskok soupeře. Naštěstí jsme se mohli opřít o naše podkošové hráče a střelbu zpoza trojkového oblouku. A tak když jsme si téměř po celý zápas drželi dvouciferný bodový náskok, mohli jsme slavit první vítězství v začínající sezóně.

Nejlepší střelci: Krista (5 trojek) 19, Vejražka 14, Čeněk 10

BK Loko Trutnov - Kanonýři Josefov 63:47 (18:9 34:27 51:38)

V nedělním utkání jsme zavítali na půdu Trutnova, kde nás čekal mladý tým i s hráči působící v minulosti za náš klub (Mikula-Jiříček Pe.). Bohužel už od začátku utkání se nám nadmíru nedařila střelba. A střely, které nám v předchozím zápase vycházely, tentokrát do koše nemířily. K tomu se přidal i náš špatný obranný doskok s kupou zbytečných ztrát. A i když jsme se dokázali bodově soupeři přiblížit, přišly na řadu jíž zmíněné ztráty a domácí nám zase odskočili. Ani po vyzkoušení zónové obrany, se zápas nám zvrátit nepodařilo.

Nejlepší střelci: Hašek 12 (3 trojky), Krista 9, Vejražka 8