Muži

utrpěná výhra

Kanonýři Josefov - Draci Vysoké Mýto 73:65 (27:10 32:31 47:45)

Po vánočních svátkách čekal na muže zápas z druhé poloviny soutěže proti Vysokému Mýtu. Vstup do utkání byl výborný a po úspěšných volných trojkách jsme si vytvořili vysoké vedení. Jenže to nám kvůli pěti minutové bodové absenci do poločasu nevydrželo. Ve druhé půli se nás soupeř bodově stále držel a až v poslední periodě se nám povedlo odskočit. Avšak po třech úspěšných trojkách hostujícího hráče v rozmezí minuty se nám koncovka lehce zdramatizovala.

Top střelci: Hrubý 15, Vejražka, Čeněk a Krista 10

KALENDÁŘNÍ ROK 2021 ZAVRŠEN VÝHROU MUŽŮ

Kanonýři Josefov - BK Loko Trutnov 70:55 (18:9 37:17 48:42)

V páteční předehrávce do tělocvičny SŠŘ Úmez dorazil soupeř z Trutnova v sestavě s navrátilcem Láďou Malým. První polovina zápasu byla naprosto v naší režii a po hezkých kombinacích i soupeřově střeleckém nezdaru jsme vedli o 20 bodů. Jenže třetí úsek utkání jsme naprosto vypustili a soupeře po několika bodové šňůře nechali vrátit do zápasu. Naštěstí jsme se oklepali a vrátili se k naší hře, která nám pomohla k vítězství v posledním zápase v roce 2021.

Top střelci: Jirsák 23, Krista (2 trojky) 14, Vejražka 10, Paulíček

DRTIVÁ VÍTĚZSTVÍ MUŽŮ

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Kanonýři Josefov 59:98 (14:19 24:37 34:64)

Po třech prohrách v řadě jsme vyjeli hrát proti mladému týmu na Vysočinu. Do první poloviny soupeř vletěl doslova po hlavě, z čehož se mu dařilo skórovat po útočných doskocích, ale také se mu zranili 2 klíčoví hráči. Ve druhé půli už domácí nedokázali s námi držet tempo, my jsme si díky chytré hře i rychlým protiútokům vytvořili velký náskok a jen těsně zůstali pod stobodovou hranicí.

Top střelci: Krista (5 trojek) 18, Čeněk 17, Jirsák 14, Hašek (3 trojky) 13


TJ Sokol BK Chrudim -Kanonýři Josefov 36:95 (5:24 14:44 21:72)

Kontrolu nad zápasem jsme si přenesli i do neděle, kdy se soupeř od první minuty velice těžce prosazoval. Nám se dařilo hezky kombinovat až tzv. do kuchyně a z dobré obrany přecházet do brejků. Už v poločase bylo o vítězi téměř rozhodnuto a ke konci zápasu jsme si mohli vyzkoušet zónovou obranu.

Top střelci: Růžička a Hrubý (3 trojky) 17, Plecháč 12, Krista 11

SÉRIE PROHER MUŽŮ SE NATAHUJE

Kanonýři Josefov - Basketbal TJ Svitavy 63:69 (14:16, 27:30, 48:56)

V poslední listopadovou sobotu jsme hostili Svitavy s pouze jedinou porážku. V zápase nám dělal nejvíce problémy mladý talent Svojanovský, kterému se dařilo proměňovat těžké střely. Naší hře chyběly průniky do koše a rozpohybování soupeři obrany. I když jsme se bodově po celý zápas drželi a dostali se ve druhé polovině do vedení, na výhru to proti více běhavému soupeři nestačilo. Pro náš tým to je třetí porážka v řadě, z které se musíme oklepat a vzít si ponaučení.

Top střelci: Jirsák a Hašek (4 trojky) 12, Krista 8, Růžička a Hrubý 7


NEPOVEDENÝ VÍKEND MUŽŮ

Sokol Nová Paka - Kanonýři Josefov 73:63 (17:10 29:25 52:48)

Po třech týdnech zápasové pauzy jsme se vydali znovu v nekompletní sestavě na palubovku Nové Paky. Soupeř s plnou soupiskou mladých hráčů nás přehrával rychlostí a větší bojovností. S tím jsme snažili vyrovnávat už tradiční výškovou převahou a do 3. čtvrtiny drželi vyrovnané skóre. Bohužel nás po celý zápas sráželi zbytečné ztráty, po kterých domácí jednoduše skórovali z protiútoků.

Top střelci: Vejražka a Žďárek 18, Čeněk 8, Hašek 6


TJ Jiskra Hořice - Kanonýři Josefov 80:73 (20:16 34:35 55:51)

V mírně odlišné sestavě jsme se následující den utkali s týmem z města trubiček. Náš herní projev byl mnohem lepší než v sobotním utkání. Bohužel jsme nedokázali plnit pokyny v obraně, kde jsme nechtěli nechat soupeřovi snipery rozstřílet za trojbodovým obloukem a inkasovali celkem 12 trojek. I přesto se nám povedlo v poločase vést o jediný bod. Ale našim špatným nástupem do druhé půle, si Hořice vytvořili náskok, který se nám ani přes úspěšnou palbu pěti trojek v koncovce nepovedlo odvrátit.

Top střelci: Žďárek 19, Hašek 16, Krista 11, Vejražka 10


VYDŘENÁ VÍTĚZSTVÍ BEZ ROZEHRÁVAČ


Kanonýři Josefov - BK Přelouč 79:59 (23:11 46:32 61:48)

Do prvního domácího zápasu jsme nastupovali ve velmi okleštěné sestavě bez rozehrávačů. Proti nám stal velmi houževnatý mlady soupeř z Přelouče, který vyvíjel neustálý tlak na perimetr, čímž nám dělal velké potíže. Po vlažnějším začátku jsme se adaptovali na soupeřovu nátlakovou hru a srovnali s ním krok. V prvním poločase zářil především Hašek – autor 22 bodů. V druhém poločase se již naplno projevili naše letité herní zkušenosti a rozdíl ve skoré narostl až na úctyhodných 20 bodů.


Top střelci: Hašek (3 trojky) 22, Růžička (2 trojky) 12, Hrubý 11


Kanonýři Josefov - TJ Tesla Pardubice "B" 83:77 (17:25 33:34 50:63 71:71)

V neděli jsme přivítali velmi mladého soupeře - Tesla Pardubice "B". Bohužel se opakoval náš slabší začátek zápasu, kde byla znát značná únava ze sobotního boje, který jsme museli odehrát v 7 hráčích. Soupeř nás ničil rychlými protiútoky a vytvořil si nehezký náskok až 15 bodů. Avšak ve 2. čtvrtině jsme zabrali a stáhli náskok soupeře na jediný bod. Po poločase se ovšem nepodařilo navázat na zlepšený výkon ze 2. periody a v kombinaci s naší nedisciplinovaností jsme po několika technických chybách i vyloučení prohrávali ve 23. minutě zapasu o propastných 20 bodů. Zbraně jsme ale nesložili, trpělivou a houževnatou hrou utkaní dovedli až do prodloužení. V něm soupeř doplatil na vysoký počet vyfaulovaných hráčů, proto se utkaní dohrávalo v počtu 5 na 3, což nemohlo skončit jinak než našim vítězstvím. Velké díky patří Martinu Jechovi, který neváhal ani vteřinu a pomohl doplnit naši oklestěnou sestavu, když se velmi důležitými 8 body podílel na cenném vítezství.


Top střelci: Čeněk 18, Vejražka 16, Růžička (2 trojky) 12, Paulíček 11


bez bodů se nevyhrává

BK Bizoni Náchod - Kanonýři Josefov 40:38 (7:10 24:17 35:26)

Ještě den před zápasem to vypadalo, že budeme hrát bez střídání, ale nakonec se k týmu připojili hráči s tréninkovou absencí. Před úvodním rozskokem se držela minuta ticha za zesnulého trenéra soupeře Jiřího Prokopa. Věděli jsme, že nás bude čekat již tradiční zónová obrana a nad míru tvrdá hra od domácích. První čtvrtina se nám vydařila a dostali se do vedení. Jenže pak přišlo střelecké trápení z volných pozic a vedení jsme do poločasu ztratili. Druhá polovina nebyla bodově produktivní ani od jednoho týmů, proto se zápas dostal do velké bitvy za přítomnosti většího počtu diváků, kteří se bohužel nedokázali často zachovat sportovně. Velkým pozitivem naší hry byla obrana, ve které jsme si dobře vypomáhali a pohlídali si klíčové hráče soupeře. V poslední periodě jsme dokonce Bizony dostali do tlaku a ujali se vedení. Bohužel v samotné koncovce jsme neproměnili důležité trestné hody a připsali si tak první prohru.


Top střelci: Ždárek (trojky) 11, Vejražka 9, Růžička (2 trojky)


Pozápasový komentář od @Michal Krista: "Doufám, že bude zmíněna moje dobrá obrana Davida Sarponga (6 bodů)."


Dodatečně za celý klub gratulujeme Honzovi Jirsákovi.

MUŽI VÍTĚZÍ V ÚVODNÍM ZÁPASE VČL

Sokol Vysoké Mýto - Kanonýři Josefov 71:75 (17:15, 37:42, 48,60)

K prvnímu zápasu nové sezóny ve Východočeské lize zajížděli muži v sestavě o 8 hráčích do Vysokého Mýta. Úvod zápasu jasně patřil domácím, kteří i diky dvěma trojkám vedli 10:0. Na nás byla vidět roční zápasová absence, ale pomalu jsme se dostávali do hry a první čtvrtinu prohráli rozdílem 2 bodů. Do poločasové pauzy se nám dokonce proti mladšímu a běhavějšímu soupeři povedlo získat lehký bodový náskok. V druhé půli jsme i my začali hrát rychle, trefili se z dálky a šli do dvouciferného vedení. To nám bohužel dlouhou nevydrželo, jelikož jsme málo využívali naší výškové převahy a zkušeností. Naštěstí jsme si koncovku zápasu pohlídali a mohli slavit vítězství.


Top střelci: Jirsák 19, Hašek 14 (4 trojky), Krista (2 trojky) a Vejražka 11


Sobotní zápas s Rychnov nad Kněžnou se neodehrál kvůli odhlášení týmu ze soutěže.

Sezóna 2020/21

MUŽI VČL - POVOLIT UTÁHNOUT

BK Přelouč - Kanonýři Josefov 61:66 (10:14, 24:34, 47:53)

V páteční předehrávce nás čekal další zápas na půdě soupeře. V první polovině jsme si díky nízké ofenzivě soupeře dokázali vytvořit desetibodový náskok. Ten se nám ve třetí periodě, díky trojkové palbě, povedlo zvýšit až na více než dvacetibodový. Jenže po prostřídání přišla znovu kupa zbytečných ztrát, domácí se navíc chytli také střelecky a náš náskok skoro vymazali. I proto se na palubovku musela vrátit základní pětice a ve vyrovnané koncovce náš tým podržela.

Nejlepší střelci: Hašek (5 trojek) 21, Žďárek (2 trojky) 10, Krista (2 trojky) 8


POLOVIČNĚ ÚSPĚŠNÝ START SEZÓNY MUŽŮ VE VČL

Sokol Nová Paka - Kanonýři Josefov 69:83 (17:26 35:46 52:69)

Vstup do úvodního zápasu Východočeské ligy mužů se nám povedl dobře. Avšak v obraně nám dělaly problémy nájezdy hráčů z perimetru a útočný doskok soupeře. Naštěstí jsme se mohli opřít o naše podkošové hráče a střelbu zpoza trojkového oblouku. A tak když jsme si téměř po celý zápas drželi dvouciferný bodový náskok, mohli jsme slavit první vítězství v začínající sezóně.

Nejlepší střelci: Krista (5 trojek) 19, Vejražka 14, Čeněk 10

BK Loko Trutnov - Kanonýři Josefov 63:47 (18:9 34:27 51:38)

V nedělním utkání jsme zavítali na půdu Trutnova, kde nás čekal mladý tým i s hráči působící v minulosti za náš klub (Mikula-Jiříček Pe.). Bohužel už od začátku utkání se nám nadmíru nedařila střelba. A střely, které nám v předchozím zápase vycházely, tentokrát do koše nemířily. K tomu se přidal i náš špatný obranný doskok s kupou zbytečných ztrát. A i když jsme se dokázali bodově soupeři přiblížit, přišly na řadu jíž zmíněné ztráty a domácí nám zase odskočili. Ani po vyzkoušení zónové obrany, se zápas nám zvrátit nepodařilo.

Nejlepší střelci: Hašek 12 (3 trojky), Krista 9, Vejražka 8